Kā veselīgs uzturs var novērst matu izkrišanu?

Matu izkrišana var būt traumatiska ikvienam, taču diemžēl tā ir daļa no novecošanas, no kuras mēs nevaram izvairīties. Labās ziņas ir tādas, ka varat veikt daudzas darbības, lai samazinātu matu izkrišanu un aizstātu zaudētos matus. Ir iespējams arī veikt dažādas dzīvesveida un uztura izmaiņas, lai uzlabotu savu veselību un samazinātu matu izkrišanu. Šeit ir norādīti populārākie pārtikas produkti, kas visbiežāk tiek uzskatīti par matu stāvokļa uzlabošanu un tajos saturošiem būtiskiem vitamīniem. Šie padomi attiecas arī uz matu veselību pēc matu transplantācijas.

A vitamīns

A vitamīna deficīts ir izplatīts matu izkrišanas cēlonis, kā arī sausa, niezoša galvas āda. Uzņem piena produktus regulāri, lai piepildītu savu ķermeni ar būtisku A vitamīnu; piens, siers, olas un jogurts ir bagāti ar šo pamatproduktu. Tumši lapu zaļumi, ķirbji, žāvētas aprikozes un tropiskie augļi arī ir lieliski šī vitamīna avoti, tāpēc jums ir daudz izvēles iespēju to iekļaut savā uzturā.

Olbaltumvielas

Pārtikas produkti, piemēram, gaļa un zivis, ir bagāti ar olbaltumvielām un var palīdzēt atjaunot izkritušos matiņus. Olbaltumvielu trūkums nozīmē, ka jūsu ķermenis nespēs aizstāt katru dienu dabiski izkritušos matiņus. Neliela vistas gaļas porcija dienā veido apmēram pusi līdz trīs ceturtdaļas no jūsu ieteicamās ikdienas olbaltumvielu devas, tāpēc nav grūti nodrošināt, ka saņemat pietiekami daudz. Citi pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu saturu ir kvinoja, lēcas, aunazirņi un piena produkti.

C vitamīns

Lai radītu olbaltumvielas, jūsu ķermenim ir nepieciešams C vitamīns, kas ir atrodams daudzos augļos. C vitamīns ir būtisks stipriem un veseliem matiem; bez tā mati var kļūt trausli un blāvi. Zemenes, citrusaugļi un paprika ir lieliski C vitamīna avoti un var nodrošināt jūsu matu aizsardzību pret lūšanu.

Dzelzs

Ja jums ir smaga matu izkrišana, tas varētu būt saistīts ar dzelzs trūkuma uzņemšanu. Dzelzs nodrošina visspēcīgāko aizsardzību pret matu izkrišanu, un jums jādara viss iespējamais, lai patērētu pārtiku, kas ir bagāta ar šo svarīgo minerālu. Pupiņas ir pildītas ar dzelzi – īpaši baltās pupiņas, un tās ievērojami sasniedz ieteicamo dienas devu 18 mg. Citi pārtikas produkti ar augstu dzelzs saturu ir vēžveidīgie, spināti, ar dzelzi bagātināta maize un sarkanā gaļa.

Ja esat izmēģinājis izmaiņas uzturā un joprojām cīnāties ar matu izkrišanu, mēs varam palīdzēt. Rezervējiet konsultāciju matu izkrišanas ārstēšanai un atjaunojiet sirdsmieru.

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie mūsu specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu

Atstājiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *